Cu alb și cu roșu

Cu alb și cu roșu

Ninsese binișor înainte de Crăciunul ăla, totul în jur era alb și arăta ca-n basme. Mă rog, la douăj’ de ani, aproape orice e ca-n basme, dar să nu deviez de la subiect. Eu și cu văr-miu, proaspăt...

citește mai mult
Nici călare, nici pe jos

Nici călare, nici pe jos

Pentru că de pandemie, vaccinuri, politică și nasoale oți fi sătui deja, am să încerc să strecor, printre diverse aberații sau pățanii personale și subiecte interesante. Sau, mă rog, mai puțin...

citește mai mult

Comentarii Recente

Arhivă