De ce nu mai citesc copiii?

De ce nu mai citesc copiii?

Era fiică-mea în clasele primare când am început să ne îngrijorăm destul de tare. E drept că nu am avut parte de vreun geniu care să-nvețe japoneza, sanscrita și greaca veche de când era în scutece,...

citește mai mult
Asocieri dubioase

Asocieri dubioase

Eram în bucătărie, cu cartea și cu caietele sub nas, mă tot foiam pe acolo și mă făceam că mai scriu câte ceva. Căldura plăcută care se strecura ușurel, pe sub cele trei straturi de haine, începea...

citește mai mult

Comentarii Recente

Arhivă